enter-article כל השיטות של עיצוב פנים - מעצב הפנים
מעצבי פנים » מאמרים וחדשות » כל השיטות של עיצוב פנים

כל השיטות של עיצוב פנים

בארץ ישנם אלפי מעצבי פנים שונים וזה רק מראה על הפופולריות הרבה של התחום וכמות האנשים אשר עושים שימוש בעיצוב פנים בביתם

ביתכם הוא מבצרכם ולכן תרצו להרגיש בו בנוח ולגרום לאורחיכם שלווה. לכן, חשוב מאוד להתאים את סוג עיצוב הפנים לאישיות שלנו וליצור הרמוניה מלאה בינינו לחלל עצמו. במאמרזה נסקור מספר סוגי עיצוב פנים כדי שתדעו לבחור מהו סוג העיצוב שהכי מושך אתכם, כמו גם תוכלו גם להתייעץ עם מעצבי פנים ביחס לרצונותכם.

@@@
אופציות עיצוב לביתנו

בין האפשרויות השונות הקיימות לעיצוב פנים ביתנו תמצאו את הום סטיילינג, פנג שוואי, הלבשת בית וכל סוג שכזה מתאפיין אחרת ומשדר תחושות אחרות בבית ולאנשים הדרים בו, לכן חשוב להבין מה משמעותו של כל עיצוב קיים.

הלבשת בית

נוצר בכדי לענות על הצורך בעיצוב החלל עד לפרטים הקטנים ביותר. פה מעצבי פנים מיוחדים הנקראים גם "מלבישי בית" עוזרים לכם לעצב את הדירה או החלל בהתאם לרצונותכם, אישיותכם ובשילוב החלל עצמו. מלבישי הבית יודעים לבחור את הצבעים, התאורה, הרהיטים, הבדים וכל מה שנחוץ על מנת ליצור הרמוניה, שלווה והלך רוח מצויין בדירה.

אז איך זה עובד?

ראשית מתחילים בצביעת החדר והקירות, לרוב גם מעצבי הפנים יוצאים יחדיו עם דיירי הבית לקנות כל אשר נחוץ כמו רהיטים, מפות, מנורות, וילונות וכל דבר אשר הוסכם עליו בין 2 הצדדים. לאחר שהחדר צבוע, מתחילים למקם כל חפץ וחפץ במקומו הטוב ביותר לפי הסכמת המעצב ודיירי הבית וכך מולבש לו החלל, החדר או עיצוב פנים סלון מחדש ומשרה אווירה נינוחה והרמונית לכולם.

פנג שוואי

 פנג שוואי הינה שיטה סינית מאוד עתיקה אשר באה לסדר לנו את הבית וכך גם את חיינו. זוהי דרך חיים אשר מצאה את מקומה גם בתחום עיצוב הבית שכן הסינים מאמינים שסידור נכון מביא הרמוניה אנרגתית ואיזון בחיים, לכן ישנה חשיבות היכן כל רהיט וחפץ בבית ממוקמים לפי שיטה זו. בדרך זו לא תצטרכו לערוך שיפוץ, לא יהיה צורך בשבירת קירות אלא פשוט הזזה ומיקום נכון של רהיטים כאלו ואחרים בכל חדר וחדר בבית.

הפנג שוואי דוגל בחדש, רענן ולכן כל מה שלא בשימוש לא ימצא בבית וזה כולל ביגוד אשר אינכם לובשים עוד. לפי תורה זו יש חשיבות רבה לכניסה לבית ולכן אין למקם חפצים רבים במקום זה שכן הוא צריך להיות חופשי, נגיש, פתוח ונקי כמו מזמין לחייכם וכך גם אתם יוצאים מחלל פנימי לחלל חיצוני בצורה פשוטה, קלה ונקייה.

אם בעבר עיצוב פנים, הום סטיילינג והלבשת בית היו עיקרם של בני העשירון העליון, כיום כל אחד יכול לעצב את ביתו בסכום המתאים לו.

 

הום סטיילינג

הום סטיילינג מאוד דומה להלבשת בית אך פה בעצם המשמעות היא כי לפני הכל ישנה יצירת חותם אישי של בעלי הבית על החלל אותו הם מעצבים. כן, גם פה רצוי וכדאי להעזר יחד עם מעצבי פנים מאחר והם בעלי הניסיון הרב, אך כאן תעצבו יחד עם חותם אישי שלכם על הדירה או הבית ולכן התחושה היא יותר אישית ושל שייכות ובעלות.

במהלך עיצוב הום סטיילינג, ייעשה שימוש באביזרים ורהיטים קיימים כמו גם חדשים בארגון פנים, חוץ הבית וכן עיצוב פנים סלון כדי ליצור מרחבים אישיים, מעוצבים, פונקציונליים וכן עם דאגה להנדסת אנוש חכמה. כך חלל הבית מנוצל בצורה הטובה ביותר למיקסום הפוטנציאל שלו. הריהוט מוזז, ישנו דגש והבלטה על אוספים שונים, פריטים דקורטיביים כאלו ואחרים וכך תחושת העיצוב גוברת ומשקפת את ההעדפות האישיות של בעלי הבית.
 
במידה וישנה מגבלה מסויימת בחדר אשר לא ניתן להסוותה, יש ליצור נקודת מוקד אחרת בחדר אשר תמשוך את העין אליה.

עוד באותו נושא

עיצוב מטבחים – לבשל ולאכול בסטייל
קורס עיצוב פנים – למקצוע מאתגר ומבוקש במיוחד

קורס עיצוב פנים – למקצוע מאתגר ומבוקש במיוחד

עיצוב פנים הינו מקצוע מרתק ביותר שכן כל חלל וחדר מקבל עיצוב ייחודי משלו ולכן כל יום בעבודה הינו מתאגר ושונה מהיום הקודם בתחום העיצובתחום עיצוב...

מדריך עיצוב פנים

מדריך עיצוב פנים

חברות רבות משקיעות עשרות אלפי דולרים בעיצוב מכיוון שמראה ותחושת המקום ישפיע ישירות על האדם שנמצא בו ועל תפקודו והרגשתו האישית עיצוב...

עיצוב מטבח חדש – איך עושים את זה נכון?

עיצוב מטבח חדש – איך עושים את זה נכון?

נכנסים לבית חדש, ומטבח הקבלן לא עונה לנו על הדרישות? בונים בית חדש? אולי משפצים דירה שהמטבח התיישן בה?  אתן כאן מספר שלבים בבואנו לתכנן בעצמנו...

עיצוב אמבטיות – רוגע, שלווה, ניקיון

עיצוב אמבטיות – רוגע, שלווה, ניקיון

אנחנו נמצאים בהן לפחות פעמיים ביום, מתמרקים ומקדישים זמן לעצמנו. דווקא הן צריכות להיות מזמינות ואסתטיות – קווים לדמותן של עיצוב אמבטיות אחרי...

string(31) "categoryהום סטיילינג"