enter-article מדריך עיצוב פנים - מעצב הפנים
מעצבי פנים » מאמרים וחדשות » מדריך עיצוב פנים

מדריך עיצוב פנים


חברות רבות משקיעות עשרות אלפי דולרים בעיצוב מכיוון שמראה ותחושת המקום ישפיע ישירות על האדם שנמצא בו ועל תפקודו והרגשתו האישית

עיצוב פנים הופך כל דירה וחלל למקום מדהים ויפה עשיר בסטיילינג אך גם שימושי. תהליך הום סטיילינג ועיצוב פנים הינו מקיף ולכן בתהליך בחירת סגנון העיצוב חשוב לבחון יחד עם מעצבי פנים בעלי ניסיון את רצונותיכם טעמכם והעדפתכם וכיצד זה משתלב ויכול לבוא לידי ביטוי בדירתכם.

עיצובים וסגנונות

המגמות הבולטות בתחום עיצוב הבית הן ללא ספק מגמת העיצוב המינימליסטית ומגמת העיצוב הירוקה. העיצוב המינימליסטי מאופיין בסגנון עיצוב נקי, לא גדוש ופשוט. חשבו לדוגמא על עיצוב פנים סלון לפי מגמת עיצוב זו. היא תומכת ביצירת מרחב מואר בעל ריהוט מועט, קווים ישרים וזוויות חדות ועושה שימוש בצבעים נייטרליים וכן בהירים.

העיצוב הירוק מאופיין בעיצוב אקולוגי ועושה שימוש בחומרים טבעיים, ממוחזרים וכאלו שאינם פוגעים בסביבה. העיקרון של עיצוב כזה הוא ביצירת חלל ביתי אשר מתמזג עם הטבע ואינו מתנגד לו. בעזרת שימוש ברהיטים ממוחזרים, שימוש במערכות מתקדמות לניצול אנרגיה, שימוש בצבעי אדמה וירוק וכן בעזרת חללים פתוחים, מחזירים לטבע את מה שנלקח ממנו דרך עיצוב פנים הבית.

בין סגנונות העיצוב אשר התפתחו להם ממגמות אלו, תוכלו לשאול מעצבי פנים אודות: עיצוב רומנטי, עיצוב אורבני, עיצוב כפרי, עיצוב תעשייתי, עיצוב צרפתי, עיצוב אר דקו ורבים אחרים, כאשר כל סגנון עיצוב ספציפי שכזה הינו בעל פילוסופיה מוגדרת ושלמה אשר מכתיבה את הצבעים, סוגי הטקסטורות, סגנון הריהוט, וכן סגנון התאורה והטקסטיל לאופי ולקונספט העיצובי.

העיצובים היותר פופולאריים הקשורים בנושא הום סטיילינג וכן עיצוב פנים סלון הינם עיצוב בסגנון מודרני, עיצוב בסגנון כפרי ועיצוב בסגנון קלאסי. העיצוב המודרני מתאפיין בדר"כ בקווים ישרים,  צבעים קרים כמו לבן, שחור, אפור, צהוב. עיצוב אשר הינו מינימליסטי ומכונה לעיתים גם בשם "סגנון היי-טק" כיוון שהינו מכיל צבעוניות שהינה מאופקת וללא פרטים קטנים. ניקיון צורני, אין עודף של חפצים, ישנו שימוש בניורוסטה או מתכת, זכוכית, בטון, פלסטיק ושאר "חומרים קרים". סגנון כזה מצטלם מצויין אך יחד עם זאת משדר קרירות אשר לא מתאימה לכל אדם.

העיצוב הכפרי לעומתו מתאפיין בפתיחות רבה יותר ופה יש שימוש בחומרים טבעיים כמו עץ, רהיטים צבועים בצורה "לא מושלמת", רהיטים משוייפים בפינות, שימוש באבן, טקסטיל צבעוני ואף פירחוני גם בספות עצמן, בוילונות ובשטיחים.

יתרונות וחסרונות

עיצוב פנים של דירה או בית הינו שונה כאשר מדובר בבית חדש או בית קיים שאנו משפצים אותו:
היתרונות בעיצוב פנים של דירה חדשה הם כי המצב הפיזי של המבנה מבחינת בנייה וקונסטרוקציה, בידוד ואיטום הינו טוב יותר ואיכותי יותר ממבנים ישנים, ישנה תחושה של "חדש ונקי" בכל והעיצוב משתלב מאוד בקלות במקום חדש.

החסרונות בעיצוב פנים בדירה חדשה הם כי דירה בעלת אופי "סטרנדרטי" מכילה חללים אשר לא תמיד מתאימים לצרכי הלקוח בעיצוב הפנים ובגלל שמדובר בדירה חדשה מעצבי פנים שונים יבקשו לשנות את חללי הדירה אך אנו לא נרגיש בנוח להתחיל לשבור קירות או להקים חוצצים, החומרים והגוונים מגיעים מוכנים ללא טעם אישי והחדרים קטנים בבנייה חדשה וזה בהחלט מגביל בעיצוב פנים.

כאשר מדובר בעיצוב פנים בבית קיים, היתרונות הם כי הפונקציות השונות של הדירה כבר מוכרות לצרכן שמעצב מחדש את דירתו, הצרכן משתתף בכל עיצוב הבית הן בבחירת ועיצוב הרהיטים, הריצוף, הקירות, תאורה ואינסטלציה וניתן להתאים את העיצוב לרצונותיו האישיות. החללים גדולים יותר וזה מקל על העיצוב ומאפשר אופציות רחבות יותר. יש לזכור גם כי נכס הדירה עולה אחרי הום סטיילינג.

החסרונות הינן כי למרחב ייתכנו "נזקי זמן" ברורים, בידוד תרמי ואקוסטי נמוכים אשר מגביל את אופציות העיצוב והמבנה עלול להיות חלש מבחינה קונסטרוקטיבית אשר יגביל על אופציות העיצוב גם כן.

אל תשתמשו ביותר מ-3 חומרים בחדר (מתכת, עץ וזכוכית) כדי לא לגרום לעומס ואי-נוחות על חלל החדר

עוד באותו נושא

עיצוב מטבחים – לבשל ולאכול בסטייל
קורס עיצוב פנים – למקצוע מאתגר ומבוקש במיוחד

קורס עיצוב פנים – למקצוע מאתגר ומבוקש במיוחד

עיצוב פנים הינו מקצוע מרתק ביותר שכן כל חלל וחדר מקבל עיצוב ייחודי משלו ולכן כל יום בעבודה הינו מתאגר ושונה מהיום הקודם בתחום העיצובתחום עיצוב...

כל השיטות של עיצוב פנים

כל השיטות של עיצוב פנים

בארץ ישנם אלפי מעצבי פנים שונים וזה רק מראה על הפופולריות הרבה של התחום וכמות האנשים אשר עושים שימוש בעיצוב פנים בביתם ביתכם הוא מבצרכם ולכן...

מדריך עיצוב פנים

מדריך עיצוב פנים

חברות רבות משקיעות עשרות אלפי דולרים בעיצוב מכיוון שמראה ותחושת המקום ישפיע ישירות על האדם שנמצא בו ועל תפקודו והרגשתו האישית עיצוב...

עיצוב מטבח חדש – איך עושים את זה נכון?

עיצוב מטבח חדש – איך עושים את זה נכון?

נכנסים לבית חדש, ומטבח הקבלן לא עונה לנו על הדרישות? בונים בית חדש? אולי משפצים דירה שהמטבח התיישן בה?  אתן כאן מספר שלבים בבואנו לתכנן בעצמנו...

string(68) "עיצוב מטבח חדש – איך עושים את זה נכון?"